שאלות ותשובות

פרחי באך הם 38 תמציות פרחים אשר כל אחת מהן מתאימה למצב ריגשי ומנטאלי מסויים, הן מטפלות בפרט ולא במחלה או בסימפטומים של המחלה, ועל ידי שילוב של מספר תמציות ניתן לטפל במצבים רגשיים שונים, פרחי באך מאזנים רגשות שליליים ואינם מדחיקים אותם אלא הופכים אותם לרגשות חיוביים על ידי גירוי הפוטנציאל הטבעי של הגוף לריפוי. 

טיפול בפרחי באך מיועד לכל מי שמרגיש שנמצא בחוסר איזון ריגשי, פרחי באך מאזנים רגשות שליליים והופכים אותם לרגשות חיוביים על ידי גירוי הפוטנציאל הטבעי של הגוף לריפוי. פרחי באך יכולים לעזור ולתמוך בבעיות מגוונות כגון בעיות שינה, לחץ, חוסר ריכוז, פחדים וחששות, מחשבות טורדניות, חוסר ביטחון ועוד.

פרחי באך מתאימים מגיל לידה ועד גיל שיבה, ניתן גם לטפל בבעלי חיים בעזרת פרחי באך.

כן, בגלל שפרחי באך הן תמציות טבעיות לחלוטין ומטפלות ברגשות לא מאוזנים, ניתן לקחת אותן גם בהריון וגם בשילוב עם טיפולים אחרים, הן כימיים והן מתחום הרפואה המשלימה, הטיפות יכולות לתמוך בתהליכים שונים ולכן אפילו מומלץ לשלב בין סוגי טיפולים למיקסום תוצאות.

פרחי באך מטפלים בשורש הבעיה, והעבודה נעשית בצורה עדינה ומדוייקת כמו קילוף של שכבות בצל, לכן, בהתחלה כדאי שנשים לב לשינויים מינוריים המתרחשים בהתנהלות היום יומית כמו קלילות וזרימה, הירדמות קלה ומהירה יותר, קבלה עצמית במקרים שהיו מורכבים יותר קודם ועוד.

התשובה היא שאין תשובה חד משמעית לשאלה הזאת, מהסיבה הפשוטה שכל אחד מאיתנו שונה מהאחר, כל אחד מאיתנו תופס סיטואציות דומות בדרכים שונות וכל אחד מאיתנו צבר חוויות חיים באופן שונה ומגוון. לרוב, ככל שנתחיל לטפל בגיל צעיר יותר כך השיפור יעשה מהר יותר. לדוגמא, אצל ילדים קטנים יהיה ניתן לראות שיפור תוך ימים ספורים עד חודש ואצל מבוגרים לרוב ייקח יותר זמן בין חודש לשלושה חודשים.  

בתמצית הרסקיו ישנן 5 תמציות אם מתוך 38 תמציות פרחי באך והיא משמשת להרגעה רגעית ועובדת כמו פלסטר מקומי במצבים מלחיצים, לעומת התמציות שאני מרכיבה המתאימות באופן אישי לכל אדם לאחר תשאול ואבחון מעמיק.

ברפואה המשלימה ישנן שיטות טיפול שונות ומגוונות, אמנם יש נטייה להשוות ולהתבלבל בין פרחי באך להומאופתיה אך הן שתי גישות שונות שנחקרו על ידי אנשים שונים. בהומאופתיה משתמשים בעולם הפרחים, דומם והחי והשיטה עוסקת בהבנה של מצבו המנטאלי, הריגשי והפיזי של האדם, הרמדי מדוללים ומחולקים עוד ועוד עד כדי שלא נשאר חומר פעיל. פרחי באך מופקים אך ורק מעולם הצומח ומטפלים אך ורק בפן הריגשי, ניתן לשלב מספר תמציות יחד כדי לעבוד ולאזן את עומק הבעיה. בנוסף, גם אופן ההכנה של התמציות שונה, כל תמצית אם בפרחי באך מוכנה בנפרד, על ידי הוצאת האנרגיה של הפרח בעזרת קרני השמש ומשומרת ישירות בתוך בקבוק סגור ללא דילול וחלוקה.

תמציות פרחי באך אינן ממכרות, הן טבעיות לחלוטין ואין בהן חומר היכול לגרום להתמכרות או לתופעות לוואי. ניתן להפסיק לקחת אותן מתי שרוצים ורצוי להפסיק כאשר מרגישים כי הגענו לאיזון אליו שאפנו להגיע.

פרחי באך בהתאמה אישית מותאמים לכל אחד באופן אישי על פי תשאול ואבחון מעמיק, בו אני מבינה איך האדם שמולי מרגיש ומתמודד בסיטואציות שונות. לאחר מכן, אני בוחרת בין 7-10 תמציות המתאימות ביותר לטיפול מעמיק ולאיזון הרגשות השליליים הגורמים למצבים רגשיים ופיזיים שונים.

יחד עם זאת, לאחר שנים בתחום והרצון של אנשים שונים שדברים יקרו כאן ועכשיו, יצרתי מגוון בקבוקים מוכנים של פרחי באך היכולים לעזור ולתמוך במצבים שונים שכולנו חווים במהלך חיינו, התמציות שבחרתי לשים בבקבוקים האלו הן תמציות שלרוב חוזרות אצל אנשים שונים.

ועדיין, ההמלצה הגורפת היא בחירה בפרחי באך בהתאמה אישית כדי לדייק ככל שניתן את הטיפול ותוצאותיו.

שאלת השאלות, את תמצית פרחי הבאך יש לתת 4 פעמים ביום כאשר הפעם הראשונה היא כשמתעוררים בבוקר והאחרונה היא לפני השינה, הפעמיים הנותרות יכולות להיות מפוזרות במהלך היום בדרך הנוחה לך ובהכרח שיש כחצי שעה בין הפעמים, ניתן גם לשים את התמצית בתוך מים ולתת לילד בבקבוק שהוא לוקח איתו למסגרת החינוכית במהלך היום.

x

#{title}

#{text}

#{price}